Servisní odblokování mobilu

Odblokování mobilu a další operace, které zvládnou v servisu

Servisy mobilních telefonů jsou v dnešní době schopny velmi dobře zvládnout hned několik operací týkajících se těchto mobilních nezbytností dnešní doby. Jednou ze základních operací je pochopitelně odblokování mobilu. Mobil si lze nechat odblokovat jak v autorizovaných servisech, tak i v servisech, které se nijak nespecializují na operátora či značku mobilního telefonu. Odblokování mobilního telefonu je operace, která trvá buď několik minut, anebo i delší dobu. V servisech se toto zpravidla řeší tak, že si zákazník počká do druhého dne.

Kromě odblokování většinou také servisy nabízejí ještě přidání některých jazykových sad, pokud jimi tedy telefon již nedisponuje. Do mobilního telefonu se také dá nahrát nový firmware. Důvodů proč tak učinit se najde hned několik. Výrobce určitého typu mobilního telefonu vybaví přístroj před jeho dodávkou do jednotlivých obchodů jistou verzí firmwaru, tato verze ovšem bývá ve svém ranném stádiu poněkud nedokonalá, takže se výrobce telefonu snaží o její neustálé zdokonalování. To má ale za následek vydávání nových opravných verzí firmwaru. Tyto verze vycházejí za sebou a uživatelé mají možnost si je do telefonu instalovat. Je jednoznačné, že mobilní telefony s nejnovějšími verzemi firmwaru funguji spolehlivěji a hlavně rychleji.

Takzvané zlepšení telefonu neboli upgrade lze jen doporučit. Je třeba dát si ale pozor na to, jestli nový druh firmware pojímá například určitou jazykovou sadu, kterou momentálně potřebujete. Upgrade firmwaru si lze provést klidně v domácím prostředí. Telefon jednoduše pomocí USB kabelu napojíte na počítač a díky internetu si stáhnete ze stránek výrobce telefonu příslušnou verzi firmwaru. Servisy mobilních telefonů většinou nabízejí i jiné služby. Jsou jimi třeba různé opravy týkající se součástek mobilu, baterie do mobilu anebo příslušenství.